1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
Trendlerdeki Yazı

İşinize yarayacak yapay zekalar (A’dan Z’ye tüm yapay zeka listesi)

A'dan Z'ye işinize yarayacak yapay zekalar.

İşinize yarayacak yapay zekalar (A’dan Z’ye tüm yapay zeka listesi)
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Yapay zeka son birkaç aydır oldukça popüler ve hemen hemen her gün karşımıza çıkıyor. Rekabetin hızlıca artması nedeniyle başka büyük firmalar da yapay zekaları hızla geliştirmeye devam ediyor. Bu oldukça hızlı bir girişim oldu. Hatta o kadar hızlandılar ki son zamanlarda, her an birileri işsiz kalmaya devam ediyor ve devam edecek.

Resmen yapay zeka çağına girmiş oluyoruz. İnsanoğlu olarak zaten tembeliz. Bu olay gerçekten insanları korkutması gerekiyor. Şu an grafik tasarımcıları, yazılımcılar, metin yazarları memnun ama sadece şu anlık memnun. Bizler de işimiz gereği dozunda yapay zekalar kullanıyoruz. Fakat hiçbir zaman yüzde yüz işlerimizi teslim etmiyoruz. Sadece fikir alma amacıyla kullanıp geri kalan işleri hepsini tekrardan bizler yapıyoruz. Zaten olması gereken de bu. Sizlere fikir almanıza yarayacak yapay zekaları önermek istiyorum.

ChatGPT

ChatGPT bunu duymayan kalmamıştır ve ilk başta bundan bahsetmek istiyorum. ChatGPT oldukça profesyonel bir şekilde neredeyse legal olarak sorduğunuz her soruya cevap veren, fikir veren ve size içerik oluşturmanıza yardımcı olan bir araçtır.

ChatGPT’ye nasıl üye olurum?

Oldukça basit ve hızlı bir şekilde üye olabilirsiniz. Buraya tıklayarak web sitesine gidin. Sonra üyelik kaydınızı tamamladıktan sonra önünüze bir pencere açılacak ve oradan dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

D-ID

d-id video ve sosyal medya içerik oluşturucuların işine yarayacağı bir yapay zeka. Bu yapay zeka, sizin verdiğiniz metinleri, yazıları video’ya dönüştürüyor. Yani sizler yüzünüzü kullanmadan bir model yaratıyorsunuz. Sizin verdiğiniz yazıyı daha önce tanımladıkları bir yüz sizin için anında seslendiriyor.

Lucidpic

Bu yapay zeka, sizlerin oluşturduğu ırk, saç rengi, ortam, kıyafet gibi seçimler yaptıktan sizin istediğiniz seçimlere göre fake yüzler yaratıyor. Bu yüzlerin daha önce hiçbir yerde olmadığını savunuyorlar. Ama biz dünyada ki herkesi tanımadığımız için bunun doğruluğunu teyit edemiyoruz.

Sizlere bütün yapay zekaları listelemek isterdim fakat hepsini yazmak neredeyse imkansız. Sizlere işinize yarayacak yapay zekalar’ı bulabileceğiniz platform futurepedia. Buraya tıklayarak web sitesine giderek piyasada olan tüm yapay zekaları görebilirsiniz. Bu yapay zeka listesinin içerisinde yapay zeka ile reklam oluşturma, yapay zeka ile video oluşturma, yapay zeka ile makale yazma gibi binlerce yapay zeka modeli bulabilirsiniz. Unutmayın ki çok kullanmak ve bütün işlerinizi yapay zekaya yaptırmak biraz sıkıntı yaratabilir. Bu yüzden dozunda kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.


Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap